Як правильно розташувати будинок на ділянці

Якщо ви збираєтеся купити земельну ділянку і побудувати будинок, то це стаття спеціально для вас! Щоб прийняти правильне рішення про планування розташування котеджу, потрібно скласти розгорнутий план ділянки, і зробити деякі вимірювання на ділянці і прилеглої території.

Що потрібно для горизонтального планування ділянки?

Насамперед слід зазначити напрямки північ-південь і нанести ці позначення на план ділянки. На даний план слід нанести розташування дороги, позначити напрямок і відстань до довколишніх комунікацій (при наявності), положення червоної лінії відокремлює громадську територію від вашої ділянки (при наявності). Від накресленої червоної лінії слід відступити 5 метрів в сторону вашої ділянки і провести іншу лінію (фасадну). Ця лінія буде для вас граничною в розташуванні будинку – жоден з елементів будинку ні в якому разі не повинен виходити за дану лінію. Відстань 5-6 метрів від червоної лінії потрібна не лише для дотримання законів. Вона дає нам можливість захистити будинок від пилу, шуму і газів, зменшити проглядуваність ділянки з вулиці. Далі слід провести жовті лінії (бічні) на відстані 3 метрів від бічних меж вашої ділянки і нанести на план всі будівлі сусідів, які знаходяться від вашого забору менш ніж в 12 метрах.

Визначення ухилу на вашій ділянці

Визначити ухил вашої земельної ділянки можна скориставшись даними геодезичного плану, якщо він у вас звичайно є. Найголовніше це визначити наступні дані: загальний напрямок ухилу щодо фасадної лінії, на яку величину підвищується (знижується) ділянка на відстані 10 метрів уздовж ухилу, наскільки вище фасадної лінії розташована дорога. Визначте і нанесіть ареали розкриття красивих зон оточення, і навпаки, неестетичних картин. Це потрібно, щоб правильно розташувати вікна. Визначте найбільш піднесені, знижені, а також заболочені місця на ділянці. Відзначте на плані всі великі дерева, які ви б хотіли залишити на ділянці і навколо них намалюйте коло радіусом 2,5 м.

Не зайвим також буде отримати в місцевій адміністрації загальний план забудови вашого населеного пункту і місцеві норми, яких також бажано дотримуватися, якщо ви хочете без проблем отримати дозвіл на будівництво будинку.

Як правильно вибрати ідеальне розташування будинку на ділянці?

Природно у кожної людини свої уподобання в питанні розміщення котеджу на ділянці, але варто також прислухатися до загальноприйнятих норм і правил. Загальні кімнати зручно орієнтувати на захід. Вікна спалень краще розташовувати між східною і південною сторонами. Також слід переконається, що вікна не будуть виходити на галасливу вулицю. Якщо вікна виходять на північ, там ніколи не буде сонця, якщо на захід – сонце буде з’являтися ввечері, коли кімната вже нагрілася і в вечері в спальні буде жарко. Зимовий сад краще розташовувати на північній стороні будинку. Розташування будинку має бути зручним для під’їзду і підходу з усіх боків. З будинку повинен бути зручний вихід у внутрішній двір і приватну зону ділянки, там також краще розташувати і терасу. Краще розташовувати будинок на піднесеній стороні ділянки. Якщо ширина ділянки менше 25 метрів, будинок краще розташовувати в одній з бічних сторін. З спалень, віталень і терас повинен бути хороший огляд ландшафту. Вони не повинні проглядатися від сусідів і з дороги. Кращий нахил ділянки 1-3 градуси (це приблизно 15-50 см на 10 м). Якщо ділянка зовсім рівна, важко виводити воду з ділянки, особливо навесні. Бажано, щоб збоку від будинку була можливість проїзду вглиб ділянки. Також якщо на ділянці передбачається будівництво відразу декількох будівель (наприклад – гостьовий будинок, баня, альтанка) вам слід залишити достатньо місця для під’їзду спецтехніки. Прості здавалося б речі слід якомога ретельніше обдумати ще до початок будівництва, щоб уникнути можливих проблем в майбутньому. За пожежними нормами відстань між будинками сусідів має бути від 6 до 15 метрів. Вам слід обов’язково уточнити всі норми розташування будинку в самому початку, щоб не виникло проблем з отриманням дозволу на будівництво та отримання паспорта на будинок.

Оптимізація проекту під реальний ділянку

Природно перед початком будівництва слід прив’язати проект вашого будинку до ділянки, в разі якщо у вас вже є типовий проект будинку, який ви побажали купити ще до покупки ділянки. Найкращим рішенням буде повністю переробити проект під конкретну ділянку, особливо якщо ваша ділянка має нестандартну форму і великий ухил. Завдання проектувальників, в разі якщо ви вирішите замовити індивідуальний проект будинку, полягає в дотриманні всіх ваших побажань. Природно врахувати абсолютно все просто неможливо і вам доведеться йти на деякі компроміси. Це може бути розташування спалень, розміри вікон, вихід у двір і ще багато речей. Найголовніше спочатку розставити для себе пріоритети, щоб в майбутньому не доводилося мучаться через неправильне розташування будинку на ділянці.

Сподіваємося, що дана стаття виявилася для вас корисною і наші прості поради допоможуть вам під час вибору ділянки і подальшому розміщення на ній вашого котеджу.

Контакти

Україна
36000, Полтавська обл., м. Полтава
вул. Гоголя 12, офіс 611, 612
e-mail: novobudgrup@gmail.com
(066) 313 75 55
© 2016-2022 Новобуд Груп